50 lat minęło. Geografowie we Włocławku świętowali jubileusz [ZDJĘCIA]

12 lutego 2018 roku Koło Polskiego Towarzystwa Geograficznego we Włocławku obchodziło swój jubileusz 50-lecia.

Zostało ono powołane przez Oddział Toruński w 1955 roku. Po kilkuletniej przerwie 9 lutego 1968 roku koło ponownie rozpoczęło działalność. Przewodniczącym wówczas został Stanisław Lewandowski. Od 2013 roku przewodniczy kołu Hanna Politowska, która organizuje odczyty i prelekcje popularno-naukowe, popularyzując wiedzę geograficzną o regionie, Polsce i świecie. Za swoją pracę otrzymała nagrodę prezydenta Miasta Włocławek i Medal Komisji Edukacji Narodowej. W całym okresie 50 lat aktywnego funkcjonowania koła odbyły się 324 odczyty i prelekcje. Koło zrzesza przede wszystkim nauczycieli geografii i pasjonatów podróży.

Była to przepiękna i podniosła uroczystość, w której uczestniczyli dostojni goście, przedstawiciele miasta, władz najwyższych uczelni z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, z Zarządu PTG z Warszawy.

Ten okrągły jubileusz złotych godów był wyjątkowo uroczysty. Najpierw wystąpiła młodzież ze Szkoły w Radomicach, która to szkoła współpracuje z nami. Były również 2 referaty prof. zw. dr hab. Zygmunta Babińskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, referat dr Tomasza Witesa z Zarządu Głównego PTG z Warszawy i mój skromny - powiedziała Hanna Politowska przewodniczaca Koła PTG we Włocławku.

Były przemówienia, gratulacje i życzenia, a także tort i uroczysty poczęstunek.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.