Rottweiler zaatakował 3 latka w Kowalu. Czy właściciel odpowie?

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

W niedzielę tj. 12 listopada 2017 r. rottweiler rzucił się na ojca z synami, którzy spacerowali  w Kowalu na ulicy Dobrzyńskiej. Pogryziony 3-latek trafił do szpitala z obrażeniami. Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Pisaliśmy już o tym (tutaj)

Prowadzimy postępowanie w kierunku art.160.§1. Kodeksu Karnego,  czyli o bezpośrednie narażenie człowieka na utratę życia lub zdrowia - powiedziała nadkom.  Joanna Seligowska-Ostatek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dziecko nadal jest w szpitalu.  Policjanci ustalili, że pies posiadał  wymagane szczepienia przeciwko wściekliźnie. W toku prowadzonego postępowania zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z art.160.§1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo zagrożenie życia lub zdrowia  podlega karze  pozbawienia wolności do lat 3.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Wystarczy przejsc sie wieczorem po Kowalu ile psow lata strach chodzic ,mandaty powinny sie posypac

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.