Powiatowe Święto Sportu w Kowalu. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA]

Dnia 7 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Kowalu odbyło się XIX Powiatowe Święto Sportu.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe we Włocławku i Urząd Miasta w Kowalu.

Fotorelację z rywalizacji znajdziesz tutaj (kliknij)

W zawodach wystartowało ok. 160 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włocławskiego: Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu, Zespołu Szkół w Lubrańcu, Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu, Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, Zespołu Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, Zespołu Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu - Marysinie, Zespołu Szkół CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu , Zespołu Szkół Samorządowych w Kowalu.

Święto sportu na terenie powiatu włocławskiego zostało zorganizowane już po raz 19. Każdego roku kolejne edycje realizowane są w innej gminie. Chciałbym podziękować w dniu dzisiejszym burmistrzowi Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za zaangażowanie i przygotowanie obiektów sportowych dla tych młodych ludzi. Mieliśmy w dniu dzisiejszym okazję podziwiać entuzjazm, determinację i energię zawodników - podkreślał Kazimierz Kaca Starosta Włocławski.

Podczas rywalizacji zawodnicy mieli okazję zmierzyć się między innymi w takich konkurencjach jak: bieg na dystansie 60 m, rzut piłeczką palantową dziewcząt i chłopców czy przeciąganie liny.

Dominują konkurencje lekkoatletyczne, życzę wszystkim zawodnikom rywalizacji fair play. Władze samorządowe Kowala włożyły wiele serca w przygotowanie imprezy. Jest to jedna z wielu imprez, które w Kowalu się odbywają. Nadal tutaj na tym stadionie będzie się wiele działo - powiedział wicestarosta Marek Jaskulski.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej przystąpiono do wręczenia pucharów, medali i dyplomów.

LISTA ZWYCIĘZCÓW niektórych konkurencji:

Bieg na dystansie 60 m chłopców

I miejsce - Wiktor Maćczak

II miejsce - Kacper Brzeziński

III miejsce - Kacper Jeżewski

Bieg na dystansie 60 m dziewcząt

I miejsce- Dominika Tomczak

II miejsce - Ewelina Pietrzak

III miejsce - Weronika Mularska

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce Anna Podolska

II miejsce Sandra Kruszewska

III miejsce Lisy Szmygel

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce Paweł Chmielewski

II miejsce Jan Snopkowski

III miejsce Kamil Pawiński

Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom Święta Sportu. To kolejne już zawody sportowe organizowane przez Starostwo Powiatowe we Włocławku przed rozpoczynającymi się wakacjami.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.