Czy z Kowala będzie pochodził kolejny zdobywca nagrody Nobla?

Na zdjęciu: Aneta Jaworska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku podczas uroczystego ogłoszenia wyników tegorocznej edycji konkursu chemicznego

W tegorocznej edycji konkursu chemicznego organizowanego przez włocławskie III Liceum im. Marii Konopnickiej (LMK) przy wsparciu finansowym ANWILU zwyciężył Mateusz Kostrzewski z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. P. Tylickiego w Kowalu.

ANWIL popularyzuje naukę chemii na wszystkich poziomach kształcenia. Dlatego także w tym roku, już po raz trzeci, dofinansował konkurs skierowany do gimnazjalistów z Włocławka i okolic zainteresowanych naukami ścisłymi. LMK organizuje zmagania młodych chemików, przy wsparciu włocławskiej spółki, od 2014 r.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy teoretyczny obejmuje wszystkie zagadnienia z gimnazjalnego programu nauczania chemii i polega na rozwiązywaniu pytań testowych oraz zadań otwartych. Natomiast w drugim uczniowie w oparciu o podane instrukcje przeprowadzają doświadczenia chemiczne, a następnie opisują płynące z nich wnioski.

O zwycięstwie decydował łączny wynik uzyskany przez gimnazjalistów w obu etapach.

W tym roku najlepszy okazał się Mateusz Kostrzewski z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. P. Tylickiego w Kowalu. Drugie miejskie zajął Michał Gabrysiak z Gimnazjum Nr 4 im. ONZ we Włocławku, a trzecie wywalczyła Kamila Trusińska z Gimnazjum Nr 3 także z Włocławka.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.