W Lubrańcu uczczą Narodowe Święto Niepodległości [PROGRAM]

11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu Lubraniec zostanie udekorowany flagami państwowymi i flagami gminnymi. Pojawią się one na placu 3 Maja przy pomniku poświęconym Poległym za Wolną  i Niepodległa Polskę, przy pomniku św. Jana Pawła II oraz na budynkach publicznych. Samorząd lubraniecki apeluje również do mieszkańców Lubrańca i Gminy Lubraniec do wywieszenia flag narodowych na swoich domach.

PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 10.00 - Kościół Parafialny w Lubrańcu

Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji , zakładów pracy, organizacji społecznych i orkiestry dętej OSP Lubraniec.

godz.11.00 – plac 3 Maja

Złożenie kwiatów przy pomniku poświęconym Poległym za Wolną i Niepodległą Polskę.

godz. 11.30 – cmentarz parafialny w Lubrańcu

Złożenie kwiatów na grobach żołnierskich.

godz. 17.00 – sala widowiskowa Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego - Widowisko patriotyczne „Droga do Wolności” w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksndra Kamińskiego w Lubrańcu oraz uroczyste wręczenie tytułów: ZASŁUŻONY DLA GMINY LUBRANIEC i HONOROWY OBYWATEL GMINY LUBRANIEC.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.