Sukces lubranieckiego sztangisty

W Siedlcach odbył się turniej podnoszenia ciężarów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody rozgrywane były w dyscyplinach olimpijskich i miały  rangę mistrzostw Polski do lat 17.

Drugi rok z rzędu w OOM uczestniczyli młodzi sztangiści Klubu Sportów Siłowych Husaria Lubraniec. Start zakończył się dużym sukcesem, albowiem Mateusz Stasiak z wynikiem 230 kg zdobył brązowy medal w kat. do 94 kg. Na miejscu V w tej kategorii uplasował się Kamil Matuszewski z wynikiem 215 kg.

Najmłodszy lubraniecki atleta Filip Marciniak w niezwykle silnie obsadzonej kat. 85 kg (16 zawodników) zajął VII miejsce z wynikiem 214 kg. Warto podkreślić, że Filip był najlepszym zawodnikiem z rocznika 2001.

W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenera Tomasza Michalaka wśród 60 klubów uplasowali się na miejscu 16-19. Biorąc pod uwagę tylko wyniki wśród chłopców lubranieccy sztangiści zajęli miejsce 6-9. Zawodnikom podczas zmagań kibicował Burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.