Powstanie nowoczesne targowisko w Lubieniu Kujawskim

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

W dniu 16 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie i wręczenie umów na dofinansowanie budowy i przebudowy 15 targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wśród beneficjentów programu jest Gmina Lubień Kujawski, której przyznano dotację na budowę nowego targowiska w wysokości 1 mln. zł. W imieniu gminy umowę dotacji podpisywali burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński oraz skarbnik Wanda Mordzak.

Targowisko, które powstanie w gminie w ramach programu będzie utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska będą zajmować, co najmniej połowę powierzchni handlowej. Targowisko będzie także oznaczone nazwą ,,Mój Rynek”. Targowisko będzie zlokalizowane na terenie byłego lotniska w pobliżu obecnie wykorzystywanego miejsca targowego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.