Okradali kościoły w Lubieniu i Izbicy. Ze świątyń zniknęły …

Fot. KMP Włocławek

Policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej ustalili dwóch mężczyzn, którzy od września do listopada br. kradli rynny z kościołów. Okazali się nimi 35 i 36-latek z powiatu kutnowskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich miesięcy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rynien zamontowanych na kościołach. Zdarzenia te miały miejsce od września do listopada br. na terenie gmin Izbica Kujawska i Lubień Kujawski. Łącznie łupem złodziei padło ok. 70 metrów rynien.

Analizując zebrane w sprawie dowody, policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z kradzieżami. Trop okazał się właściwy. Dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego, 35 i 36-latek zostali zatrzymani (05 i 06.12.17) i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rynien, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (07.12.17) prokurator zastosował względem podejrzanych policyjny dozór, co oznacza, że będą musieli regularnie stawiać się w jednostce policji. .

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.