Miliony na inwestycje społeczne. Mamy listę

Fot.: Szymon Zdziebło/Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W piątek (15 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się kolejna ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie projektów w dziedzinie polityki społecznej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. W spotkaniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli przedstawiciele beneficjentów.

23 przekazane umowy dotyczą m. in. budowy i adaptacji obiektów na przedszkola, mieszkania socjalne i ośrodki opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Samorząd Bydgoszczy otrzyma łącznie ponad 2 miliony złotych na przebudowę budynku przy ul. Saperów 207, w celu utworzenia tu trzynastu mieszkań socjalnych, oraz na przebudowę innych zdegradowanych lokali komunalnych tak, by służyły jako mieszkania wspomagane. Zgromadzenie Sióstr Albertynek, które w Bydgoszczy prowadzi kuchnię dla ubogich, za ponad 4 miliony złotych zbuduje nowy budynek, w którym znajdą miejsce zaplecze kuchenne i stołówka oraz pokoje interwencyjne dla ofiar przemocy domowej i ośrodek terapeutyczny dla osób, które spróbują wyjść z bezdomności lub uzależnienia. Gmina Lubanie w powiecie włocławskim za ponad 3,5 miliona złotych postawi nowy obiekt dla przedszkola samorządowego, które przyjmie 75 dzieci. Gmina Aleksandrów Kujawski stworzy we wsi Zduny klub seniora, który będzie dziennym ośrodkiem pobytu dla osób niesamodzielnych oraz miejscem spotkań integracyjnych dla osób starszych. Budynek na potrzeby klubu zostanie solidnie wyremontowany i stosownie wyposażony. Dotacja wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Łączna wartość przekazanego wsparcia to 22 miliony złotych. Wartość przeprowadzonych w oparciu o nie inwestycji wyniesie blisko 35 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Otwórz plik: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.