Zabójstwo i kanibalizm sprzed 15 lat. W zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn [KRAJ]

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / foter.com

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat, do którego doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jak ustalono po uprzednim pobiciu i pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem na okres trwający nie dłużej niż 7 dni dokonano zabójstwa mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a następnie po uprzednim odcięciu części ciała i ich upieczeniu dokonano ich częściowej konsumpcji, ograbienia z elementów ciała oraz ubrania zwłok pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk w zb. z art. 189 § 2 kk (w brzmieniu obowiązującym przed dniem 19.04.2010 roku) w zb. z art. 262 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Śledztwo powierzono do prowadzenia Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, czynności wykrywawcze realizował Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Ustalenia śledztwa wskazują, iż w zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn, przy czym jeden z uczestników zdarzenia zmarł.

W toku postępowania zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu z art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk w zb. z art. 189 § 2 kk (w brzmieniu obowiązującym przed dniem 19.04.2010 roku) w zb. z art. 262 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk – czterem podejrzanym.

Podejrzani na polecenie prokuratora zostali zatrzymani w dniu 15.10.2017 roku przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a następnie po ogłoszeniu zarzutów i odebraniu wyjaśnień w dniu 17.10.2017 roku wobec ww. Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował wnioski do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postanowieniami z dnia 17.10.2017 roku Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich podejrzanych. Dwóch spośród podejrzanych złożyło zażalenie na postanowienie sądu rejonowego. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie uwzględnił tych zażaleń i utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Za zarzucaną zbrodnię podejrzanym grozi m.in. na podstawie art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.