Pedofil nagrany przez monitoring. Dopuścił się tego w windzie

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Wcześniej policja opublikowała wizerunek sprawcy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca br., w godzinach wczesnowieczornych, na jednym z katowickich osiedli. Mężczyzna wszedł do klatki schodowej za dziewczynką, a następnie do windy, gdzie dopuścił się czynności seksualnej. Policjanci zostali powiadomieni o tym zdarzeniu następnego dnia.

Od samego początku sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu katowickiej komendy. Ustalenie tożsamości i zatrzymanie tego mężczyzny było dla stróżów prawa priorytetem. Wizerunek mężczyzny został nagrany przez kamery monitoringu.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia zabezpieczyli nagranie. Zostało ono od razu wysłane do jednostek ościennych, po to, by koledzy z innych komend pomogli w ustaleniu tożsamości sprawcy. Jednocześnie policjanci cały czas prowadzili czynności operacyjne, zmierzające do zatrzymania mężczyzny. W toku intensywnych działań mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny i we wtorek przed godziną 20.00 zatrzymali na jednej z katowickich ulic. Okazał się nim mieszkaniec Katowic. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP Katowice, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód w Katowicach.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.