Makabra: Martwy noworodek wyłowiony z rzeki [KRAJ]

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Świdniccy policjanci oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 22 letnią mieszkankę powiatu. Podejrzana usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały w połowie października, w zaroślach w okolicach niewielkiej rzeki w Krzesimowie. Od momentu ujawnienia zwłok policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Świdniku pracowali na ustaleniem okoliczności tej tragedii. Materiał dowodowy zebrany przez śledczych pozwolił wczoraj na zastosowanie przez sąd tymczasowego aresztu wobec 22 latki. Kobiecie grozić może dożywotnia kara pozbawienia wolności.

22 letnia kobieta zatrzymana została w miniony czwartek, w miejscu zamieszkania. Jej zatrzymanie to efekt pracy policjantów ze świdnickiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz nadzorującej postępowanie świdnickiej prokuratury.

22 letnia mieszkanka powiatu świdnickiego będzie odpowiadała za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały 15 października w miejscowości Krzesimów. Na makabryczne znalezisko natknął się jeden z okolicznych mieszkańców. Podczas niedzielnego spaceru, w zaroślach nad rzeką, odnalazł zwłoki. Od razu zaalarmował policję.

Od tego momentu funkcjonariusze wraz z prokuraturą prowadzili intensywne czynności. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to, by ustalić matkę dziecka i motywy jej działania.

Przez te niespełna dwa tygodnie wykonaliśmy szereg czynności, sprawdzeń, typowań i ustaleń. To wszystko doprowadziło do zatrzymania 22 letniej kobiety.

Jeszcze w czwartek mieszkanka powiatu została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobiecie grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.