Atak nożem na pracownika MPK. 47-latkowi grozi dożywocie

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Marianowi S. (lat 47) podejrzanemu o dokonanie w dniu 03.04.2017r. w Kielcach ataku nożem na pracownika kieleckiego MPK.

Do zdarzenia doszło w siedzibie MPK. Bezpośrednio po zdarzeniu Marian S. oddalił się siedziby kieleckiego przewoźnika, ale został zatrzymany kilkadziesiąt minut później, kiedy zgłosił się do Komisariatu Policji w Strawczynie – informuje Prokuratura w Kielcach

Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, przesłuchał w charakterze podejrzanego, a następnie zdecydował o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Kielcach o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Równolegle kompletowany jest materiał dowodowy celem możliwie najszybszego zakończenia śledztwa i skierowania aktu oskarżenia. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.