Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku. Sejm przegłosował ustawę

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Praktycznie całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele ma obowiązywać od 2020 roku. Zmiany będą wchodziły stopniowo począwszy od marca przyszłego roku.

W miniony piątek została uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

Ustawa ma wejść w życie 1 marca przyszłego roku. Zgodnie z nią od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedziele wejdzie w życie od 2020 r. Nadal będą istniały trzy handlowe niedziele przed świętami. Handel będzie jednak dozwolony również w cztery dodatkowe. Zatem zakaz będzie obowiązywać w 45 niedziel w roku, a handel będzie dozwolony w 7.

Zakaz nie będzie obowiązywał m.in. na stacjach paliw, dworcach kolejowych, aptekach, niektórych kwiaciarniach, sklepach internetowych, nie będzie też dotyczył handlu upominkami i dewocjonaliami.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.