Jest decyzja: Od 1 stycznia zakaz handlu w niedziele. W które?

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Komisję Polityki Społecznej i Rodzinnej przyjęła ustawę zakazującą handlu w niedziele. Po korektach, zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał w co drugą niedzielę od 1 stycznia 2018 roku.

Ustawa określa zasady ograniczania wykonywania pracy w placówkach handlowych. „Solidarność” chciała aby zakaz obowiązywał w każdą niedzielę. Tak się jednak nie stanie. Handel według ustawodawcy może być prowadzony w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca, w pozostałe niedziele sklepy mają być nieczynne. Oznacza to że projekt Solidarności został nieco złagodzony.

Ustawę w tym kształcie krytykuje Piotr Duda szef Solidarności

To co wyszło z komisji sejmowej, to już nie jest projekt obywatelski. My już nie mamy z tym projektem nic wspólnego. Oczekujemy, że w drugim czytaniu posłowie PiS, szczególnie członkowie "Solidarności" zgłoszą poprawki przywracające wszystkie niedziele – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej szef "Solidarności" Piotr Duda.

Handel w niedziele będzie dozwolony m.in na stacjach benzynowych czy dworcach kolejowych. Sklep będzie mógł być otwarty, jeśli w placowce handlowej będzie pracował w niedzielę sam właściciel.

Łamiącym pracodawcom ten zakaz może grozić kara grzywny w wysokości od 1000 do 30 000 zł.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.