Wystarczy, że zostawili na chwilę otwarte drzwi. Zniknęła torebka i pieniądze

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Policjanci z Izbicy Kujawskiej zatrzymali 32-latka, który skradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi z domu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu mając ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi odzyskali mienie, które zostanie zwrócone właścicielom. Za kradzież cudzej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (15.06.17) policjanci z Posterunku Policji w Izbicy Kujawskiej zostali powiadomieni, że w godzinach rannych w jednej z miejscowości na terenie gminy doszło do kradzieży torby z dokumentami i pieniędzmi. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że właściciele wyszli na chwilę z domu pozostawiając niezamknięte drzwi. Ta chwila wystarczyła sprawcy na zabranie z kuchni torebki, w której znajdowało się kilkaset złotych wraz z dokumentami. Mundurowi pracując nad sprawą kilkadziesiąt minut po zdarzeniu wytypowali mężczyznę, którego zatrzymali na jednej z dróg w pobliżu miejsca kradzieży. Prowadzone czynności pozwoliły na odzyskanie najpierw części pieniędzy, które miał przy sobie zatrzymany, a później odnalezieniu torebki z dokumentami porzuconej na jednym pól. 32-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni po zebraniu całego materiału przesłuchają mężczyznę, który usłyszy zarzut kradzieży. Za ten czyn mieszkańcowi gminy Izbica Kujawska grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zawsze wychodząc z mieszkania czy domu, nawet jeśli jest to chwila zamykać drzwi na klucz.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.