Wielki pożar kilkuset bel słomy w regionie. Niesamowite, podpalaczami byli ...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Do dużego pożaru doszło z 22 na 23 września br. w Izbicy Kujawskiej. Na polu uprawnym spaliło się około 600 bel słomy.

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie nadzoruje postępowanie p-ko dwóm mieszkańcom Izbicy Kujawskim. podejrzanym o to, że w nocy z 22/23 września 2017 r. w m. Izbica Kujawska na polu uprawnym, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali uszkodzenia mienia w postaci 600 szt. bel słomy poprzez ich podpalenie, co spowodowało straty łącznej wartości 25.000 zł działając na szkodę OHZ w Osięcinach Sp. z o.o., tj. o czyn z art. 288 § 1 k.k – informuje prokuratura we Włocławku

Obaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia, w których wyrazili skruchę. Okazało się, że obaj są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej i brali udział w gaszeniu tego pożaru. Jednak motywem ich działania, jak obaj wyjaśnili, nie była chęć zysku z działalności w Ochotniczej Straży Pożarnej. Podejrzani do końca nie potrafili podać motywów zwłaszcza, że obaj byli pod znacznym wpływem działania alkoholu. Do wykrycia podejrzanych przyczyniły się intensywne działania funkcjonariuszy policji, do czego przydał się zapis z monitoringu.

Wobec obu podejrzanych w dn. 19.10.2017 r. zostały zastosowane środku zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju, jak i też poręczenia majątkowe.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.