Sprawcy podpalenia słomy na terenie Gminy Izbica Kujawska zatrzymani

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Policjanci z Izbicy Kujawskiej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie we wrześniu br. 600 bel słomy. 22 i 27-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Izbicy Kujawskiej prowadzą dochodzenie dotyczące pożaru słomy, do którego doszło w nocy 22/23 września br. w tamtejszej gminie. Spaleniu uległo wówczas 600 bel słomy. Biegły z zakresu pożarnictwa określił, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z tym zdarzeniem. W środę (18.10.17) 22 i 27-latek zostali zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie im zarzutu uszkodzenia bel słomy poprzez ich podpalenie.

Wczoraj (19.10.17) policjanci doprowadzili podejrzanych do Prokuratury Rejonowej w Radziejowie, wnioskując jednocześnie o oddaniu ich pod dozór policji. Prokurator przychylił się do wniosku.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.