Mieszkańcy Kutna okradali kościoły w powiecie włocławskim?

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie prowadziła postępowanie p-ko mieszkańcom Kutna podejrzanym o to, że w okresie od 14 września 2017r. do 11 października 2017 roku w miejscowości Błenna, Izbica Kujawska, a także w miejscowości Lubień Kujawski, działając wspólnie i w porozumieniu oraz z nieustaloną osobą z Kościołów Rzymsko-Katolickich, po wcześniejszym demontażu, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci rynien miedzianych, powodując znaczne straty na szkodę Parafii Rzymsko-Katolickiej w Błennie, na szkodę Parafii Rzymsko-Katolickiej w Izbicy Kujawskiej oraz na szkodę Parafii Rzymsko-Katolickiej w Lubieniu Kujawskim, tj. o czyny z art. 278 § 1 kk.

Jak ustalono, podejrzani, mieszkańcy Kutna, dokonywali kradzieży głównie elementów miedzianych, które następnie sprzedawali w różnych punktach skupu złomu. Stąd upodobali sobie głównie kościoły, na których znajdowały się obróbki z miedzi.

Do ich wykrycia przyczynili się również mieszkańcy jednej z wsi, gdzie podejrzani dokonali kradzieży, gdyż zauważyli oni obce osoby, kręcące się w pobliżu kościołów. Dlatego udało się ustalić numery rejestracyjne samochodu, którym sprawcy poruszali się, a następnie ustalono numery telefonów, którymi oni posługiwali się.

Pozwoliło to na ustalenie miejsca ich pobytu, po czym dokonano przeszukania i schwytano podejrzanych w jednym z budynków, gdzie wynajmowali mieszkanie. Obaj sprawcy byli już wielokrotnie karani, a jeden z oskarżonych dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa. Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyjaśnili zgodnie z ustalonym stanem faktycznym, stąd zastosowano wobec nich jedynie środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Postępowanie zostało zakończone, skierowaniem do Sądu Rejonowego w Radziejowie aktu oskarżenia przeciwko w/w.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Zobacz także: 

Okradali kościoły w Lubieniu i Izbicy. Ze świątyń zniknęły …

Policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej ustalili dwóch mężczyzn, którzy od września do

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.