Wypadek w pracy podczas wycinki drzew. Mężczyzna trafił do szpitala

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Włocławscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności dwóch wypadków w pracy do jakich doszło w gminie Izbica Kujawska i we Włocławku. W pierwszym przypadku pracownik został ranny w rękę przez maszynę szlifierską, natomiast w drugim pracownik spadł z drabiny. Osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

We wtorek (12.12.17) włocławski dyżurny został powiadomiony o dwóch wypadkach w pracy. Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 9 w miejscowości Grochowiska (gm. Izbica Kujawska), gdzie podczas prac przy maszynie szlifierskiej pracownik został ranny w rękę. 21-latek przewieziony został do szpitala, natomiast mundurowi z Izbicy Kujawskiej wspólnie z biegły z dziedziny BHP ustalili wstępnie, że wykonując prace przy szlifierce pracownik nie wyłączył maszyny i odkładając metalowy pręt dotknął tarczy szlifierskiej ręką.

Do drugiego zdarzenia doszło po godz. 12 we Włocławku na terenie zakładu przy al. Kazimierza Wielkiego podczas wycinki drzew. Mundurowi pod nadzorem prokuratora prowadzili na miejscu oględziny i wstępnie ustalili, że pracownik podczas przygotowywania do wycinki drzewa wszedł na drabinę, z której spadł na ziemię z wysokości około 3-4 metrów. W wyniku upadku 55-latek odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniacz dokładne okoliczności i przyczyny wypadków. O zdarzeniach została powiadomiona inspekcja pracy.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.