Za nami jubileusz KGW w Józefowie [ZDJĘCIA]

Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie w Gminie Włocławek obchodziło jubileusz swojej działalności 17 lutego 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Józefowie.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie działało w okresie lat sześćdziesiątych, jego reaktywacja nastąpiło 2 lata temu. Główną działalnością dawniej KGW było organizowanie kursów gotowania i pieczenia, kursów krawieckich, a także organizowanie ognisk dla dzieci i zabaw choinkowych. Współpraca dawniej z OSP Józefowo układała się znakomicie, wspólnie organizowano zabawy i potańcówki. W tamtych latach spotykano się w Remizie OSP, która stała na miejscu nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Przewodniczącą KGW obecnie jest Joanna Kasprzak. Członkinie Koła uczestniczą w targach z darami lata w Muzeum Etnograficznym we Włocławku, w wystawach potraw, dożynkach gminnych, w wystawach rękodzielnictwa ludowego.

W uroczystości licznie udział wzięły władze gminy na czele z wójt Ewą Braszkiewicz i przewodniczącym Rady Gminy Włocławek Pawłem Bogdanowiczem, wiceprzewodniczącą Elżbietą Sadowską, radnymi: Moniką Michalak i Wandą Olejniczak oraz sołtys Mariolą Wichrowską, którzy złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki.

Życzenia składali także zaproszeni goście: Maria Kolińska-Dyrektor RZKiOR, Irena Muszyńska€“ Przewodnicząca RZKiOR oraz członkinie KGW w Dębie Polskim i Skokach, Warząchewce Polskiej, Modzerowie, Wistce Królewskiej, Telążnej Leśnej, Kruszynie obdarowując KGW kwiatami i upominkami.

Wzniesiono toast i pokrojono okolicznościowy tort. Organizatorzy uroczystości zadbali również o poczęstunek dla zaproszonych gości.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.