Wzruszające inscenizacje na Drodze Krzyżowej w Smólniku [VIDEO, ZDJĘCIA]

7 kwietnia 2017 roku w Parafii św. Bartłomieja w Smólniku mieszkańcy Smólnika i okolic uczestniczyli w niezwykłej Drodze Krzyżowej wzbogaconej  o elementy inscenizacji teatralnej i bogatą oprawę.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Inscenizacje przedstawione podczas Drogi Krzyżowej były ukoronowaniem dotychczasowych nabożeństw. Przygotowywano je z wielkim zaangażowaniem dbając o bogatą oprawę sceniczno-muzyczną. Droga Krzyżowa w Smólniku zgromadziła licznych wiernych.

Odtwórcami  inscenizacji byli parafianie występujący z przesłaniem skierowanym do wszystkich uczestniczących w nabożeństwie.

Droga krzyżowa w tej niewielkiej miejscowości w gminie Włocławek była wyjątkowa pod wieloma względami. Sceny odgrywane były bardzo realistyczne i niezwykle przejmujące. Przygotowane inscenizacje sprzyjały głębokiemu przeżyciu religijnemu i refleksji. To właśnie na tym najbardziej zależało jej twórcom.

Podczas Drogi Krzyżowej przedstawione zostały cztery różne historie, w których Jezus dzieli los krzywdzonych ludzi.

Pierwsza  opowiadała o niewinnych ludziach ginących w obozach koncentracyjnych.

Wydaje nam się niewiarygodne, że kiedykolwiek mógł ktoś skazać na śmierć zupełnie niewinnych ludzi. Nawet teraz w XXI wieku wielu nie uświadamia sobie lub nie chce sobie uświadomić tego, że los Jezusa powtarza się tu i teraz, gdzieś obok nas.

Kolejna historia opowiadała o rodzinie, w której pijany ojciec krzywdził matkę i synka.

Trzecia inscenizacja to historia śmiertelnie chorej 25 latki, którą na wieść o diagnozie opuścił ukochany zaś czwarta historię nastolatki, która głęboko wierzy  i poprzez swoją odmienność naraża się na drwiny koleżanki.

Pamiętajmy, że pierwsze upadki są zawsze najboleśniejsze. Chcielibyśmy, aby wszystko przychodziło nam w życiu z łatwością i zgodnie z naszym planem, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Upadków nie da się uniknąć, trzeba jednak uczyć się z nich podnosić.

Pomysłodawcą takiej formy przeżycia Drogi Krzyżowej był ksiądz proboszcz Krzysztof Graczyk. Miała ona pomóc parafianom  ją lepiej zrozumieć i przeżyć.

Nabożeństwo na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Inscenizacje pozwoliły znacznie mocniej przeżyć i lepiej zrozumieć istotę Drogi Krzyżowej. Wiele osób przyznawało potem, że trudno im było powstrzymać łzy wzruszenia.

Piątkowe nabożeństwo miało pomóc lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.