Fotowoltaika dla mieszkańców. Gmina Włocławek czeka na konkurs

Gmina Włocławek oczekuje na ogłoszenie konkursu przez marszałka.

Wytwarzanie energii elektrycznej dzięki energii słońca jest możliwe przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej. Obecnie w coraz większym zakresie wykorzystuje się energię promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej, do zasilania urządzeń domowych.

W Gminie Włocławek już wykonana została dokumentacja techniczna dla inwestorów indywidualnych i dla budynków użyteczności publicznej. Obecnie urząd oczekuje na  ogłoszenia konkursu przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Zainteresowanie fotowoltaiką jest spore. Obecnie czekamy tylko na decyzje marszałka w sprawie ogłoszenia konkursu. W momencie kiedy będzie ogłoszony konkurs, to wtedy spotkamy się z mieszkańcami. Po ogłoszeniu konkursu będziemy wiedzieli jakie są warunki, jaka potrzebna jest dokumentacja, wówczas będzie przedłożona każdemu mieszkańcowi jednolita wersja umowy podczas spotkania - powiedziała wójt Ewa Braszkiewicz.

Konkurs  jest uzależniony od decyzji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.