Widziałeś ten wypadek? Policja prosi o pomoc

W związku z koniecznością ustalenia dokładnych okoliczności policja prosi świadków wypadku w Szpetalu Górnym o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel. 54/414-56-55 lub 414-56-00 i tel. alarmowe 997, 112.

W dniu 11 listopada 2017 roku w m. Szpetal Górny gm. Fabianki doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 18:06. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że zderzyły się dwa samochody.

Czołowo zderzyły się samochody osobowe bmw i chevrolet aveo. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni, blokując pasy ruchu w obu kierunkach. Kierowcy samochodów znajdowali się w karetkach Zespołów Ratownictwa Medycznego. W samochodzie osobowym chevrolet znajdowały się dwie osoby, obie przytomne. Jedna z nich uskarżała się na ból kręgosłupa, a druga miała zakleszczone obie nogi.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po unieruchomieniu złamanych nóg i założeniu kamizelki KED ewakuowano wspólnie z lekarzem i ratownikiem medycznym poszkodowane do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Do szpitala zabrane zostały osoby podróżujące samochodem chevrolet, a kierowca samochodu BMW, po przebadaniu, pozostał na miejscu zdarzenia. Jednocześnie ze względu na wydobywający się dym spod maski samochodu chevrolet rozwinięto linie gaśniczą i odłączono akumulatory w obu pojazdach.

Po przeprowadzonych wstępnych czynnościach dochodzeniowych przez policję usunięto samochód chevrolet na pobocze, a bmw ze względu na konieczność przybycia biegłego i prokuratora, pozostał na pasie ruchu w kierunku Lipna. Firma sprzątająca usunęła uszkodzone elementy pojazdów z jezdni. W trakcie działań droga powiatowa była nieprzejezdna. Na miejscu zdarzenia pozostała policja prowadząc dalsze czynności.

W akcji brały udział: zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2/30 z OSP Szpetal Górny policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 2 godziny i 45 minut.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • niedziela, 17 Grudzień, 2017
  • sobota, 16 Grudzień, 2017
  • niedziela, 17 Grudzień, 2017
  • niedziela, 31 Grudzień, 2017