Powstanie nowa szkoła w Chodczu

Nowy rok szkolny w powiecie włocławskim rozpoczęło 1141 uczniów przy udziale zatrudnionych  141 nauczycieli. Największy nabór tegoroczny odnotowano w Zespole Szkół w Chodczu. Udało się utworzyć 2 klasy.

To jest szkoła, która rokuje dobrze w przyszłości. Pomimo niżu demograficznego udało się w tym roku o 1 klasę utworzyć więcej. W tegorocznym naborze pozyskano 66 uczniów - powiedziała redakcji Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Monika Leśniewska.

Nowy rok szkolny rozpoczął się stabilnie. Nie było zwolnień nauczycieli. Planowany jest rozwój szkolnictwa zawodowego. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe przystosowane do lokalnych potrzeb. Myślimy o inwestycji na terenie Chodcza a konkretnie budowie szkoły z warsztatami, z częścią egzaminacyjną - mówił starosta Kazimierz Kaca.

W tej sprawie rozwialiśmy z wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jadwigą Fijałkowską.

Jak zaznaczyła wiceprzewodnicząca wśród szkół Powiatu Włocławskiego największą popularnością cieszył się Zespół Szkół w Chodczu.

Chcemy wybudować Centrum Zespołu Szkół i Ośrodka Egzaminacyjnego. Ta szkoła pełni już tę funkcję. Mankamentem jest to, że szkoła posiada 3 części, co nie jest ekonomiczne. Są 3 kotłownie - wyjaśniła wiceprzewodnicząca Jadwiga Fijałkowska .

Jest do dyspozycji działka 1,5 ha. Planujemy dokupić sąsiednią działkę, która przylega bezpośrednio. Jeżeli wykupimy tę część działki to zyskamy plac gdzie można będzie rozpocząć budowę. Szkoła powinna być wizytówką powiatu i gminy - dodała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jadwiga Fijakowska.  

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.