Miliony na inwestycję w Gminie Chodecz. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego coraz bliżej

Podpisano umowę na "wykonanie dokumentacji projektowej na budowę Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego na bazie organizacyjnej Zespołu Szkół w Chodczu wraz z infrastrukturą”.

W dniu 20 grudnia 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku podpisana została umowa z  Pracownią Architektoniczną Archi Size Jakub Kaczorowski z siedzibą we Włocławku.

Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego na bazie organizacyjnej Zespołu Szkół w Chodczu wraz z infrastrukturą”.

Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie w obrębie ewidencyjnym Lubieniec na działce oznaczonej numerem geodezyjnym 223/2,220 i 225 gmina Chodecz.

Przewiduje się budowę kompleksu budynków stanowiących Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego.

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego składać się będzie z III stref:

I strefa obejmować będzie WARSZTATY SZKOLNE  z przeznaczeniem do kształcenia w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, rolnik, technik rolnik;

II strefa to PRACOWNIE PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH z przeznaczeniem do pozyskiwania kwalifikacji zawodowych dla zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik logistyk, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Znajdą się wśród nich: pracownia sporządzania potraw i napojów, pracownia obsługi konsumenta, pracownia żywienia i produkcji gastronomicznej, pracownia produkcji roślinnej, pracownia produkcji zwierzęcej, pracownia logistyki, pracownia komunikacji w języku obcym, pracownia pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych.

Kolejna to STREFA KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO z przeznaczeniem na sale ogólnodydaktyczne. Na wyżej wymienioną strefę składać się będzie: 7 klas kształcenia ogólnego, salę z przeznaczeniem na egzaminy zewnętrzne, salę gimnastyczna, pomieszczenia administracyjne, szatnie, bibliotekę, pomieszczenia gospodarcze, gabinet profilaktyki medycznej.

Projekt obejmować będzie także: budynek hali sportowej, garaże na sprzęt rolniczy, wiaty, dwa silosy zbożowe, boisko wielofunkcyjne, zbiornik retencyjny, plac manewrowy, zjazdy, 70 miejsc postojowych.

Planowane koszty inwestycji to ok. 6.000.000,00 zł. Projekt zostanie wykonany do 30 marca 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.