Doceniono trud kobiet w szeregach straży. Za nami II Powiatowy Strażacki Dzień Druhenek w Chodczu [ZDJĘCIA]

Ponad 200 druhenek po raz drugi tym razem gościło w Chodczu na zorganizowanym Dniu Kobiet, członkiń Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włocławskiego.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Sala w Chodczu w dniu 9 lutego 2018 r. wypełniona była po brzegi. Jak zaznaczył burmistrz Chodcza Jarosław Grabczyński nie gościła jeszcze tylu osób jednocześnie.

II powiatowe święto Dnia Kobiet zorganizowano u nas w Chodczu. Mam nadzieję, że podołamy organizacyjnie. Jesteśmy współorganizatorem dzisiejszej uroczystości ale i również sąsiadujące gminy: Boniewo, Izbica Kuj, Choceń i Lubień Kujawski oraz Powiatowy Zarząd ZOSP RP - powiedział burmistrz Jarosław Grabczyński.

Jak zaznaczył prezes druh ZP ZOSP RP Marian Mikołajczyk w powiecie włocławskim w szeregach ochotniczych straży pożarnych jest 409 kobiet, które są przeszkolone. Pełnią różne funkcje, są naczelnikami w jednostkach OSP, są również prezesami, skarbnikami, sekretarzami, biorą również czynny udział w akcjach ratowniczych.

Kazimierz Kaca starosta włocławski podziękował ZP ZOSP RP we Włocławku prezesowi druhowi Marianowi Mikołajczykowi, który zainicjował wspólnie z druhenkami spotkania i w ten sposób doceniany jest trud i zaangażowanie druhenek OSP w powiecie włocławskim.

Zapytaliśmy druhenkę z OSP Chodecz Karolinę Janicką dlaczego zdecydowała się wstąpić w szeregi OSP.

Bycie druhenką daje wiele satysfakcji, radości i zadowolenia. Społeczne skuteczne działanie jest dla mnie pasją. Na co dzień angażujemy się w pomoc ludziom wyjeżdżając do zdarzeń pożarowych ratujących życie i mienie - skomentowała Karolina Janicka.

Starosta włocławski Kazimierz Kaca zaznaczył, że w ubiegłym roku uroczyste obchody Powiatowego Strażackiego Dnia Druhenek odbyły się w Gminie Boniewo w miejscowości Lubomin.

Dla mnie osobiście jest to piękna uroczystość. Podziękujmy tym co stwarzają znakomitą atmosferę, dlatego zasługują na szacunek, podziękowania za ciężką służbę w OSP i życzenia. To jest jedna z nielicznych organizacji poza KGW, która angażuje się i działa i będzie nadal funkcjonować - powiedział starosta włocławski Kazimierz Kaca.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.