Kłusownicy przyłapani na gorącym uczynku. Na jeziorze w gminie Choceń doszło do ...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Wspólne działania włocławskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku kłusownika. 45-latek nielegalnie rozstawił sieci na jednym z jezior w gminie Choceń. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia i przepadek przedmiotów służących do bezprawnego połowu.

Od wielu lat włocławska policja współpracuje z miejscowymi straznikami rybackimi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Współpraca ta przejawia się między innymi we wspólnych patrolach.

Tego typu właśnie działania miały miejsce m.in. w poniedziałek (27.11.17) w rejonie jezior w gminie Choceń. Około 15.30 funkcjonariusze ogniwa prewencji na wodach i włocławskiego posterunku państwowej straży rybackiej zauważyli na jednym z jezior mężczyznę, który rozstawił sieć rybacką. Sądząc, że nikt go nie widzi szykował już kolejną wodną pułapkę.

Funkcjonariusze przerwali te bezprawne działania. Mężczyzna został zatrzymany, a przedmioty służące do nielegalnego połowu zabezpieczone do sprawy. 45-latek usłyszał już zarzut. Grożą mu teraz 2 lata więzienia i przepadek narzędzi służących do bezprawnego połowu ryb.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Taki kłusownik nie szkodliwy , podług dzierżawcy jeziora który regularnie kłusuje nad jeziorem Krukowskim i Borzymowickim. Dzierżawca jest taki Ham że nawet podczas zastawiania siatek obciął mi zestaw, dodatkowo zostałem nawyzywany, gdy zadzwonilem do prezesa pana T. N. Powiedział że oni mogą bo to jego pracownicy. Brak ryby w jeziorze, zostały same ukleje więc ten pan łowiąc siatka nie za wiele złowił.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.