Włocławscy policjanci prowadzą akcję w kościołach

Fot. KMP Włocławek

W niedzielę (08.10.17) włocławscy policjanci spotkali się z wiernymi w Parafii św. Antoniego w Czerniewicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi informowali wiernych m.in. o tym, jak nie paść ofiarą fałszywego „wnuczka”, czy „policjanta”, czy też jak uniknąć zagrożeń w sieci. Mówili również o bezpieczeństwie na drogach i rozdawali odblaski.

Policjanci wykorzystują wszelkie możliwe sposoby, aby dotrzeć do mieszkańców i porozmawiać o ważnych sprawach. Okazją ku temu były niedzielne (08.10.17) msze święte w Parafii św. Antoniego w Czerniewicach (pow. włocławski). Na zaproszenie proboszcza ks. Tomasza Króla funkcjonariusze wydziału prewencji włocławskiej komendy dwukrotnie spotkali się z wiernymi.

Jedno ze spotkań mundurowi skierowali do osób dorosłych, głównie seniorów. Podczas rozmowy z osobami starszymi policjanci radzili jak nie dać się oszukać fałszywemu „wnuczkowi”, czy też „policjantowi”.

Z kolei z młodzieżą funkcjonariusze dyskutowali o zagrożeniach XXI wieku, w tym o cyberprzemocy i uzależnieniach.

Wszyscy wierni mogli też usłyszeć wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi zwracali uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych, zachęcali do ich noszenia i rozdawali odblaski uczestnikom nabożeństwa.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.