Znany aktor filmowy i telewizyjny odwiedzi Brześć Kujawski i Włocławek. Przyjdziesz?

Fot. promocjewloclawskie.pl

Brzeskie Centrum Kultury  włączyło się do akcji promującej " Kujawsko -Pomorski Szlak Organowy". Inicjatywa ta ma na celu prezentacje muzyki organowej w naszym województwie. Brześć Kujawski, tuż obok Torunia, Markowic i Włocławka, jest jednym z miast gdzie będzie można usłyszeć organowe wykonania.

Koncert odbędzie się w kościele św. Stanisława w Brześciu Kujawskim, w niedzielę 20 listopada, o godz. 18:00. W sobotę 19 listopada 2016 roku o godz. 19.00 koncert odbędzie się we włocławskiej katedrze. 

Podczas koncertu zostanie wystawione Oratorium Fryderyka Stankiewicza "Tryptyk Rzymski".

Wystąpią artyści z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zespół instrumentalny i wokalny.

Główną rolę będzie pełnił Michał Chorosiński - znany aktor filmowy i telewizyjny. Zagrał w takich filmach jak: Ogniem i mieczem (jako kniaź Symeon Kurcewicz), Sukces, Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem (jako bratanek), Klan (jako Marek Szymański, piłkarz, zawodnik Klubu Sportowego „Helios"), Na dobre i na złe (jako lekarz), Adam i Ewa (jako Czarek Zdrojewski, chłopak Magdy), Samo życie (jako student Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lotniczych w Dęblinie), Na Wspólnej (jako Witold Wierzbicki, trener judo), M jak miłość (jako Leszek Skalski, ojciec Oli Nowickiej, były mąż Ewy), Pierwsza miłość (jako Hubert Bartkowiak, specjalista ds. klientów indywidualnych Centrum Doradczego dla Rolników, gdzie pracę podjęła Teresa Żukowska), Biuro kryminalne (jako Robert Słowik), Samo życie (jako Igor, pracownik Agencji Reklamowej „Aspekt” należącej do Moniki Dąbrowskiej a potem do Krystiana Boguckiego), Czas honoru (jako kapitan „Jastrząb”, dowódca oddziału partyzanckiego AK).

Organizatorem koncertu jest Teatr Muzyczny w Toruniu. Oratorium zostanie poprzedzone, zgodnie z tytułową ideą koncertu, utworem organowym.

Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.