Trwają prace nad nowoczesnym Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim

Prace nad nowoczesnym Centrum Kultury trwają. W ciągu najbliższych kilku lat powstanie nowoczesny obiekt, który stanie się wizytówką gminy. W pierwszej połowie tego roku ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na roboty budowlane. Na ponad 2 ha działce wybudowany zostanie trzykondygnacyjny budynek wielobryłowy o łącznej powierzchni zabudowy ponad 2400m² (powierzchnia użytkowa: parter- 2 078,06 m², I piętro – 1 429,17m², 2 piętro – 125,26m²).

Swoją siedzibę znajdą tam: Centrum Kultury z salą widowiskową oraz miejscowa straż pożarna, a także część z przeznaczeniem na wystawę muzealną. Łączna powierzchnia zabudowy projektowanego budynku wyniesie ponad 2400 m²

Zgodnie z dokumentacją obiekt pełnił będzie 4 funkcje:

- widowiskową salą wielofunkcyjną z zapleczem oraz amfiteatrem zewnętrznym

- muzealną

- dydaktyczną – znajdą się tam sale zajęć indywidualnych , sala komputerowa, plastyczna i przestrzeń na zajęcia taneczne

- bezpieczeństwa przeznaczoną na Ochotniczą Straż Pożarną.

W maju 2016 roku rozstrzygnięty został konkurs na „Opracowanie koncepcji architektoniczno – budowlanej dla obiektu wielofunkcyjnego: kultura, historia, bezpieczeństwo publiczne”.

W postępowaniu na opracowanie koncepcji podkreślano, że budynek musi być dostosowany do lokalnej architektury z uwzględnieniem historii i tradycji miasta i okolic od archeologii brzeskiej sprzed 7,5 tys. lat, przez historię średniowiecza, po czasy ludności wielonarodowościowej. Projektanci, którzy zgłaszali swoje propozycje, opracowali nie tylko projekt budynku, ale i przedstawiali pomysł zagospodarowania terenu zieleni wraz z funkcją kulturalno-rekreacyjną. Zdaniem komisji konkursowej najlepszą koncepcję przedstawiła PA&B pracownia Architektoniczna z Łodzi, która została upoważniona do realizacji zadania w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.