Szykuje się wielkie zaskoczenie! Co z Brzeską Strefą Gospodarczą?

Fot. UM Brześć Kujawski

Dobry klimat inwestycyjny i bogata oferta dla potencjalnych inwestorów stanowią o sukcesie w budowaniu wzrostu gospodarczego. Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych, uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, kampania promocyjno-informacyjna, udział w krajowych i międzynarodowych targach to działania podejmowane przez samorząd brzeski.

Napływ nowych inwestycji wiąże się nie tylko z miejscami pracy, ale także stanowi impuls rozwojowy regionu. Stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju i zachęcić inwestorów gotowych zainwestować w Brzeskiej Strefie Gospodarczej  to idea przyświecająca działaniom samorządu.

Podejmowane inicjatywy okazały się kluczem do sukcesu. 20 października 2014 r oficjalnie otwarto centrum logistyczne Raben. Była to pierwsza firma, która ulokowała siedzibę na terenie strefy. Od tego momentu zmienił się krajobraz terenów inwestycyjnych. W ciągu trzech lat, sprzedano blisko 75 ha, ponad 20 podmiotów gospodarczych ulokowało siedziby w BSG, deklarowanych jest ponad 2000 nowych miejsc pracy. Rozmowy z kolejnymi Inwestorami trwają. Wśród firm, które ulokowały swoje siedziby na terenie BSG są przedsiębiorstwa zajmujące się międzynarodowym transportem drogowym, a także branży budowlanej i spożywczej, produkcji urządzeń elektronicznych, elementów i konstrukcji ze stali, części do maszyn rolniczych, części dla przemysłu motoryzacyjnego, tłoczenia, obróbki ze skrawaniem, produkcji systemów instalacyjnych.

Działanie na rzecz Brzeskiej Strefie Gospodarczej są kontynuowane. Minęły 3 lata od otwarcia pierwszej firmy jaką był Raben. To podsumowanie pokazało jaka jest skala inwestycji, jakie jest zainteresowanie brzeską strefą. Generuje to w granicach 2 tysięcy miejsc pracy. Niemniej prowadzimy kilka otwartych projektów w tej chwili. Jeśli okażą się one skuteczne myślę, że wszyscy będą zaskoczeni - powiedział Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim, członek Zarządu Powiatu we Włocławku.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

W Brześciu wszystko jest możliwe, natomiast Włocławek odpoczywa niech ten dyrektor od strefy wloclawskiej nie śpi

Fajnie bo będę miał blisko do pracy.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.