Jak w starożytnej Grecji. Olimpiada w Brześciu Kujawskim [ZDJĘCIA]

Fot. promocjewloclawskie.pl

1 czerwca 2017 r na stadionie w Brześciu Kujawskim odbyły się II igrzyska olimpijskie, w których uczestniczyły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim, Zespół Szkół nr 2 w Brześciu Kujawskim i Szkoła Podstawowa w Wieńcu.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Poprzez sport popularyzowany jest zdrowy styl życia i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Otwarcia starożytnych igrzysk dokonał Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji. Olimpiadę pt. „Nie dla przemocy” zainaugurował uroczysty przemarsz wszystkich zawodników i zapalenie znicza olimpijskiego. Rozpoczęto zawody jak w starożytnej Grecji od sztafety. Następnie wszyscy zatańczyli zumbę.

Na zawodach gościł Ryszard Szeleziński Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Nadmienił on podczas rozmowy, że członkowie komisji uważają, że takie działania szkół jak olimpiada w Brześciu Kujawskim są jak najbardziej wskazane. Ich zdaniem aktywność sportowa podejmowana w okresie dzieciństwa i wczesnej młodości jest podstawą rozwoju. Młodzież poprzez sport rozwija swoje umiejętności, a mniej zajmuje się nie wskazanymi substancjami.

Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach olimpijskich szkół i przedszkolaków. Najwięcej radości sprawiły im wyścigi rydwanów.

Będziemy kultywować w przyszłości tę wspaniałą tradycję i będziemy włączać pozostałe szkoły do tej cennej inicjatywy - zapewnił Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji.

Podczas zawodów nie było przegranych osób. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Zobacz także: 

Olimpiada w Brześciu Kujawskim

W dniu dzisiejszym tj. 1 czerwca 2017 r. w Dniu Dziecka uczniowie brzeskich szkół uczestniczyli w olmpiadzie zorganizowanej na brzeskim stadionie.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.