Jak długo potrwa rozbudowa drogi powiatowej Osięciny - Wieniec - Włocławek ?

Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 2807C Osięciny -  Wieniec - Włocławek, etap III i etap IV.

Realizowana  inwestycja rozbudowy drogi powiatowej na odcinku o długości około 7 km zostanie wykonana w terminie do dnia 15 września br.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: poszerzenie szerokości jezdni do 6,0 m; budowę ścieżki rowerowej, wykonanie poboczy, budowę przystanków autobusowych z peronami, modernizację istniejącego odwodnienia, budowę zjazdów, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, budowę przejścia dla pieszych z azylem i oznakowaniem aktywnym pełnił będzie ważną rolę komunikacyjną.

Na temat  trwającej przebudowy drogi rozmawiamy z radnym Rady Powiatu i członkiem Zarządu Powiatu Tomaszem Chymkowskim. Radny nie ukrywa zadowolenia z trwającego, jakże istotnego z punktu widzenia mieszkańców zadania.

Ten zakres drogi jest zwieńczeniem wcześniej planowanej i realizowanej inwestycji. W zasadzie III i IV etap to całkowite zakończenie tego bardzo ważnego odcinka, który jest połączeniem komunikacyjnym z Włocławkiem, Uzdrowiskiem Wieniec Zdrój, jak również pełni ważną rolę komunikacyjną dla samych mieszkańców Wieńca i okolicznych miejscowości.- powiedział członek zarządu Tomasz Chymkowski.

Jak podkreślił Tomasz Chymkowski dodatkowo w ramach tej inwestycji wykonana zostanie ścieżka rowerowo-piesza łącząca Wieniec Zalesie z miejscowością Wieniec na całej długości planowanego odcinka drogi w zasadzie za miejscowość Wolica.

W najbliższych miesiącach  zabiegać będzie on o połączenie  tej ścieżki przez miejscowość Falborz z Osiedlem Cukrownia.

Cieszę się, że jest to  jeden z ostatnich  odcinków drogi powiatowej w Gminie Brześć Kujawski, który wymagał podjęcia natychmiastowych prac w tym zakresie. – z zadowoleniem mówił Tomasz Chymkowski

Pozostanie w Gminie Brześć Kujawski  jeszcze do wykonania w tym roku remont drogi Falborz.  Dotychczasowe kadencje w trakcie, których Tomasz Chymkowski sprawował funkcje  członka zarządu pozwoliły  na wykonanie większości zadań, za co jest on wdzięczny Staroście Kazimierzowi Kacy jak  również Wspólnocie Samorządowej.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Głupota zrobiono 2 odcinki a między nimi najgorszy odcinek przez las pozostaje niemarnotrawruszony

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.