RANKING GMIN w Polsce: Brześć najlepszy w powiecie Izbica Kujawska na szarym końcu

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Kleszczów, Polkowice, Karpacz i Warszawa znalazły się w czołówce najszybciej rozwijających się gmin - tak wynika z rankingu przygotowanego przez Politechnikę Warszawska.

Ranking, uwzględniający wszystkie miasta i gminy w Polsce, jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Raport „Jednostki Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju” opublikowany został w poniedziałek (06.11). Jednostki klasyfikowano według kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Gmina Brześć Kujawski została ujęta w rankingu gmin miejsko-wiejskich, gdzie zajęła 297 miejsce w kraju. Spośród gmin miejsko-wiejskich z terenu powiatu włocławskiego, gmina Brześć Kujawski została sklasyfikowana najwyżej. Za Brześciem uplasowały się: Chodecz, Lubień Kujawski, Lubraniec. Najgorzej spośród gmin miejsko – wiejskich wypadła Izbica Kujawska (594). Najlepszą gminą miejsko-wiejską zostały górnicze Polkowice. Sklasyfikowano 616 gmin miejsko wiejskich..

Wśród gmin wiejskich najlepiej wypadła Gmina Włocławek 219 miejsce na 1559 gmin.

Wśród miast na prawach powiatu Włocławek zajął 47 miejsce na 66 miast.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Gmina wloclawek 219 gdyby to była pierwsza trójka to jest się czym chwalić ale ta pozycja.

Chyba nie umiesz analizować , że to pierwsze miejsce w powiecie włocławskim, a 219 to jest w kraju osiągniecie na prawie 1600 jednostek samorządowych. Ponadto jest to aż 15 wskażników i to GUS nie byle jakich, a wiec jest to ogromny sukces!!!!!!

Gratulacje dla Brześcia Kujawskiego, przecież nie mogło być inaczej, bo u nas władze pracują od lat na ten sukces. Niektórzy dopiero się obudzili i myślą poważnie o strefie , a gdzie byli do tej pory? czy wrócili z wczasów. Nie myśleli perspektywicznie i dlatego nie mają efektów?

Czemu u nas w Izbicy Kujawskiej jest tak żle co jest powodem takiej sytuacji. Przykro mi jest z tego powodu.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.