Silny wiatr i powalone drzewa. Strażacy interweniowali w regionie

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Silny wiatr podczas Świąt Bożego Narodzenia w Kraju ale również na Kujawach dawał się ostro we znaki mieszkańcom i strażakom naszego regionu. Na Kujawach najczęściej strażacy musieli wyjeżdżać do powalonych drzew. Tak było m.in. w Modzerowie w gminie Izbica Kujawska, Skokach Dużych (gm. włocławek) oraz Brześciu Kujawskim.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 25.12.2017 około godz:01:00 w miejscowości Modzerowo gm. Izbica –Kujawska. Strażacy zastali pojechali tam aby usunąć powalone drzewo na drodze gminnej.

W akcji udział brał zastęp GBA 2,5/16 z OSP izbica Kujawska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano drzewo leżące na drodze gminnej. Przy użyciu piły mechanicznej do drewna, drzewo pocięto i usunięto na pobocze – informuje Mariusz Bladoszewski z PSP we Włocławku

Również 25.12.2017 około godz 01:30 w miejscowości Skoki Duże przy DK 62 w gminie Włocławek strażacy musieli z drogi usunąć powalone drzewo. W akcji udział brał zastęp GBA 2,1/16/ z OSP Smólnik.

Podobnie jak w Modzerowie i Skokach do powalonego drzewa wyjeżdżali strażacy z OSP w Brześciu Kujawskim w pierwszy dzień świąt 25.12.2017 tuż po godz:10:00. Tym razem musieli je usuwać ze ścieżki rowerowej przy ul. Piaskowej.

We wszystkich przypadkach przyczyną połamanych i powalonych drzew był silny wiatr.  

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.