Druhowie z powiatu włocławskiego walczyli o najwyższe laury w Brześciu Kujawskim [WYNIKI]

W dniu 25 czerwca 2017 roku na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włocławskiego.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Zawody zostały zorganizowane  przez komendanta Miejskiej PSP we Włocławku st. kpt. mgr inż. Sławomira Gotowicza,  Mariana Mikołajczyka Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włocławku oraz burmistrza Brześcia Kujawskiego Wojciecha Zawidzkiego.

Należy zaznaczyć, że na terenie powiatu włocławskiego funkcjonuje 86 drużyn OSP, natomiast  do akcji ratowniczo-gaśniczych  wyjeżdża około 60.

Stadion w Brześciu Kujawskim jest jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych w powiecie, dlatego właśnie dzisiaj tutaj odbywają się zawody. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców to sprawa priorytetowa, dlatego ćwiczymy profilaktycznie, ale oby tych wyjazdów było jak najmniej. Pragnę podziękować nie tylko organizatorom ale również uczestniczącym w zawodach druhom - dziękował starosta Kazimierz Kaca. 

Zawody przeprowadzono w dwóch  konkurencjach - sztafeta pożarnicza 7 x 50 m i ćwiczenie bojowe.

Zapytaliśmy  Prezesa dh Mariana Mikołajczyka jaki cel mają przeprowadzane corocznie zawody  sportowo - pożarnicze?

Jest to sprawdzenie jednostek OSP pod kątem przygotowania do działań bojowych. Co dwa lata staramy się organizować tego typu zawody. Dzisiejszy zwycięzca zostaje zakwalifikowany na zawody wojewódzkie. W spotkaniu biorą udział tylko te jednostki które wyraziły chęć uczestniczenia. Niektóre gminy przeprowadzają manewry - powiedział dh Marian Mikołajczyk.

W zawodach wzięło udział 15 drużyn OSP i jedna drużyna kobieca. Sportową postawą wykazała się kobieca drużyna z OSP w Smólniku (gm. Włocławek), uzyskując 136,14 pkt. (sztafeta - 67,02, ćwiczenie bojowe - 59,12)

Rywalizację męskich drużyn jednostek OSP rozpoczęto od konkurencji - sztafeta 7x50 metrów, w której czołowe miejsca zajęły drużyny:

OSP Kłotno - 60,66 pkt,

OSP Smólnik - 63,96 pkt,

OSP Gołębin - 64,15 pkt.

Następnie przeprowadzono konkurencję - ćwiczenie bojowe, w którym pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny:

OSP Smólnik - 44,88 pkt,

OSP Janowice - 45,41 pkt,

OSP Kruszyn - 46,45 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1.       OSP Smólnik gm. Włocławek - 108,84 pkt

2.       OSP Lisek gm. Fabianki - 115,45 pkt

3.       OSP Gołębin gm. Lubraniec - 116,16 pkt

4.       OSP Skórzno gm. Fabianki - 117,20 pkt

5.       OSP Janowice gm. Lubanie - 119,50 pkt

6.       OSP Świątkowice gm. Baruchowo - 119,96 pkt

7.       OSP Machnacz gm. Brześć Kujawski - 123,68 pkt

8.       OSP Ustronie gm. Lubanie - 125,89 pkt

9.       OSP Kruszyn gm. Włocławek - 126,79 pkt

10.     OSP Zgłowiączka gm. Lubraniec - 128,59 pkt

11.     OSP Kłobia gm. Lubraniec - 128,96 pkt

12.     OSP Kłotno gm. Baruchowo - 129,29 pkt

13.     OSP Smólsk gm. Włocławek - 134,34 pkt

14.     OSP Warząchewka gm. Włocławek - 140,67 pkt

15.     OSP Śmiłowice gm. Choceń - 152,29 pkt

Zawody bardzo sprawnie się odbyły, pogoda dopisała, rywalizacja sportowa była zacięta. Wygrali najlepsi. Zapewne zdobyte umiejętności posłużą w akcjach ratowniczo - gaśniczych dla bezpieczeństwa mieszkańców - mówił burmistrz Wojciech Zawidzki.

Po zakończonych zawodach dyplomy, nagrody i puchary dla zwycięzców, dla uczestników wręczyli: Starosta Włocławski Kazimierz Kaca, Komendant Miejski PSP we Włocławku st. kpt. Sławomir Gotowicz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włocławku dh Marian Mikołajczyk, Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki. Ponadto niektóre drużyny z gmin zostały uhonorowane przez  wójtów, burmistrzów i przewodniczących rad gmin.

W powiatowych zawodach uczestniczyło 16 jednostek OSP. Zawody odbyły się zgodnie z regulaminem. 27 maja br. odbyła się odprawa z kierownikami drużyn, gdzie zostały uzgodnione zasady. Drużyny nie do końca były zorientowane w tych ustaleniach. Kierownicy nie wszystkie wymogi przekazali zawodnikom. Jednak zawody były przeprowadzone fair play -  podsumował młodszy  brygadier Marek Lewandowski st. specjalista Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP we Włocławku.

Wójt Gminy Włocławek  Ewa Braszkiewicz nie kryła zadowolenia ze zwycięstwa drużyny męskiej i żeńskiej. Jak zaznaczyła wszystkie drużyny biorące udział w zawodach powiatowych z gminy  zostaną uhonorowane podczas najbliższych dożynek gminnych.

Poniżej zamieszczamy zwycięskie drużyny w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w poszczególnych latach:

I Izbica Kujawska 21.06.2000 r. OSP Smólnik gm. Włocławek

II Kowal 06.06.2004 r. OSP Kruszyn gm. Włocławek

III Kowal 18.06.2006 r. OSP Kruszyn gm. Włocławek

IV Brześć Kujawski 12.06.2010 r. OSP Kowal m. Kowal

V Kowal 09.06.2013 r. OSP Kowal m. Kowal

VI Chodecz 31.05.2015 r. OSP Kowal m. Kowal

VII Brześć Kujawski 25.06.2017 r. OSP Smólnik gm. Włocławek

 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.