Kłusownik wpadł w ręce policji. Rozstawiał wnyki na terenie jednej z gmin powiatu włocławskiego

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych wspólnie z strażnikiem Leśnym Nadleśnictwa Włocławek zatrzymali na gorącym uczynku kłusownika. 68-latek rozstawiał wnyki na łące Leśnictwa Kurowo. Za usiłowanie kłusownictwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwarek (07.12.17) policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych pełnili wspólnie służbę ze strażnikiem leśnym Nadleśnictwa Włocławek. Służba pełniona była w okolicznych lasach powiatu włocławskiego i była skierowana na ujawnianie nielegalnego po zysku zwierzyny. Na terenie leśnictwa Kurowo (gm. Baruchowo) zauważyli mężczyznę, który w krzakach coś sprawdzał. Postanowili zweryfikować zachowanie mężczyzny i okazało się, że w ośmiu miejscach rozstawił on wnyki. Na szczęście podjęte działania uniemożliwiły skłusowanie zwierzyny leśnej przez 68-latka. Na miejscu zabezpieczono narzędzia służące do kłusowania.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kłusownictwa zwierzyny. Za ten czyn zgodnie z Ustawą Prawo o Łowiectwie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz przepadek narzędzi.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.